Svjetsko prvenstvo u atletici

Sinančević u finalu

• Извор: Агенције
  • 19.08.2023. 14:33

Srpski atletičar Armin Sinančević osvojio je deveto mjesto u kvalifikacijama bacanja kugle i plasirao se u finale.

Svjetskog prvenstva u Budimpešti, dok je drugi predstavnik Srbije u ovoj disciplini Asmir Kolašinac završio nadmetanje na 19. mjestu.

Sinančević je kuglu dobacio do 20,92 metara, što je bilo dovoljno da se sa devetim rezultatom plasira među 12 najboljih koji će se u finalu večeras od 20.30 boriti za najsjanija odličja.

Norma za plasman je iznosila 20,40 metara i dostiglo ju je samo sedam takmičara, dok su se ostali plasirali po dostignutim rezultatima.

Najbolji rezultat sa 22,37 m imao je Brazilac Darijan Romani, u finale je ušao i Hrvat Filip Mihaljević sa 21,10, a prošla su i trojica Amerikanaca predvođena Rajanom Krauzerom, aktuelnim olimpijskim šampionom i svjetskim rekorderom. Kao posljednji je sa 20,74 u borbu za medalju ušao Italijan Leonardo Fabri.

Drugi reprezentativac Srbije Asmir Kolašinac bacio je kuglu na 20,01 metar i osvojio 19. mjesto u ukupnom plasmanu.

Finale u disciplini bacanje kugle na programu je u Budimpešti večeras od 20.35.

(FOTO: Tanjug/AP)