Европско првенство

Србија се осветила Французима и заказала класик у четвртфиналу

• Извор: Б92
  • 10.01.2024. 19:51

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у четрвртфинале Европског првенства у Хрватској побиједивши Француску са 14:10.

"Делфини" су се на тај начин осветили данашњем ривалу, који их је савладао на претходном шампионату у Сплиту и избацио у другу дивизију континенталног ватерпола.

Сада је тај "дуг наплаћен", па ћемо Србију за два дана гледати међу осам најбољих.

Противник ће бити стари ривал, репрезентација Мађарске, која је до четвртинала стигла првим мјестом у групној фази.

Кренула је Србија добро, константно имала предност од два гола у првој деоници, али је онда усљедио велики пад, пише Б92.

Француска је појачала одбрану и искористила неколико офанзивних грешака "делфина", те је усљедио преокрет већ до средине друге дионице (5:4 и 6:5).

То је потрајало до посљедње секунде првог полувремена, када је Душан Мандић показао своју величину. "Измислио" је гол за изједначење на 6:6 и најавио рапсодију Србије у другом полувремену.

Када је настављен меч, у прва два напада Србија је дала два гола и Французи су у невјерици гледали како су од свог вођства дошли до два гола минуса.

Србија је појачала и одбрану, Бранислав Митровић се додатно разбранио и прије уласка у посљедњих осам минута било је 9:7.

Тек тада Србија додаје гас. На крилима Душана Мандића и Николе Јакшића прави нову серију и долази до недостижних пет голова предности. Било је 13:8, па 14:9 и Французима је био потпуно сломљеног дух и сваки отпор.

(Фото: Танјуг/Хина/Данијел Касап)

• 07:00 Емисија: АТВ јутро

Сваког радног дана од 6 часова и 55 минута и викендом од 8 часова и 30 минута очекују вас актуелне теме, најновије информације и занимљивости.

• 09:00 Серија: Крваво цвијеће (Р)

Страсна љубавна прича двоје појединаца.

• 10:00 Телетрговина

• 10:15 Ловачки савети

ТВ серијал "Ловачки савети" се бави саветима за ловце и оне који би то да постану.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија: Истине и лажи (12+) (Р)

''''''''''Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.