Еvropsko prvenstvo

Srbija se osvetila Francuzima i zakazala klasik u četvrtfinalu

• Izvor: B92
  • 10.01.2024. 19:51

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u četrvrtfinale Еvropskog prvenstva u Hrvatskoj pobijedivši Francusku sa 14:10.

"Delfini" su se na taj način osvetili današnjem rivalu, koji ih je savladao na prethodnom šampionatu u Splitu i izbacio u drugu diviziju kontinentalnog vaterpola.

Sada je taj "dug naplaćen", pa ćemo Srbiju za dva dana gledati među osam najboljih.

Protivnik će biti stari rival, reprezentacija Mađarske, koja je do četvrtinala stigla prvim mjestom u grupnoj fazi.

Krenula je Srbija dobro, konstantno imala prednost od dva gola u prvoj deonici, ali je onda usljedio veliki pad, piše B92.

Francuska je pojačala odbranu i iskoristila nekoliko ofanzivnih grešaka "delfina", te je usljedio preokret već do sredine druge dionice (5:4 i 6:5).

To je potrajalo do posljednje sekunde prvog poluvremena, kada je Dušan Mandić pokazao svoju veličinu. "Izmislio" je gol za izjednačenje na 6:6 i najavio rapsodiju Srbije u drugom poluvremenu.

Kada je nastavljen meč, u prva dva napada Srbija je dala dva gola i Francuzi su u nevjerici gledali kako su od svog vođstva došli do dva gola minusa.

Srbija je pojačala i odbranu, Branislav Mitrović se dodatno razbranio i prije ulaska u posljednjih osam minuta bilo je 9:7.

Tek tada Srbija dodaje gas. Na krilima Dušana Mandića i Nikole Jakšića pravi novu seriju i dolazi do nedostižnih pet golova prednosti. Bilo je 13:8, pa 14:9 i Francuzima je bio potpuno slomljenog duh i svaki otpor.

(Foto: Tanjug/Hina/Danijel Kasap)