Fudbal

Španija prvi put nakon 28 godina izgubila u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo

• Извор: Индекс
  • 03.09.2021. 09:03

Španija je gostujućim porazom od Švedske (2:1) prvi put nakon 28 godina izgubila utakmicu u kvalifikacijama za svjetska prvenstva.

Švedska je sada prva u grupi

Šveđani su slavili poslije preokreta u derbiju 4. kola skupine B kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. i preuzeli vrh tabele.

Španija je utakmicu otvorila ranim pogotkom, ali vrlo brzo i primila gol za izjednačenje, a u nastavku i ostala bez bodovnog učinka. Carlos Soler je bio strijelac za Španiju u petoj minuti, već minutu kasnije je Alexander Isak izjednačio stanje na semaforu, a gol vrijedan tri boda Švedskoj je donio Viktor Claesson u 57. minuti.

Guardiola igrao za Španiju kada je prethodni put izgubila

Švedska je i dalje savršena, sad s tri pobjede iz isto toliko utakmica, dok je Španjolska nakon četvrte odigrane utakmice ostala na sedam osvojenih bodova.

Španci su prethodni poraz u kvalifikacijama za svjetska prvenstva zabilježili u martu 1993. godine, kada su rezultatom 1:0 izgubili u gostima od tadašnjeg prvaka Evrope Danske.

U tom meču za Španiju su, među ostalim, igrali Pep Guardiola i Miguel Angel Nadal, ujak poznatog tenisera Rafaela Nadala.