Autralian open

Ko će u osminu finala AO: Đoković siguran

• Извор: Агенције
  • 21.01.2023. 10:24

Šestog dana Australijan opena dobićemo sve učesnike osmine finala u obe singl konkurencije.

Prva zvijezda dana je Novak Đoković koji ima najteži ispit do sada jer se sastaje sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim. Tvrda borba vodila se u prvom setu, a na kraju je Đoković uz taj-brejk pobijedio rezultatom 7:6.

Drugi set je bio nešto bolji za srpskog tenisera, te je ubdjeljivim rezultatom od 6:3 povećao prednost, sada je 2:0 setovima.

U pauzi između dva seta, Novak je zatražio medicinski tajmaut. Đokovića sasvim izvjesno muči povreda.

Đoković je u trećem setu potvrdio svoju nadmoć i plasirao se u osminu finala.

Meč Đokovića i Dimitrova je počeo u 09.00 po našem vremenu na Rod Lejver areni.

U isto vrijeme na Margaret Kurt areni su se sastali Endi Mari i Roberto Bautista Agut. Nakon prvog seta, Agut je u prednosti, nakon što je dobio prvi set sa 6:1.

Mari je u drugom setu izjednačio rezultat na 1:1 nakon taj-brejka (7:6).

Međutim, u trećem setu dolazi do preokreta, te Bautista Agut prelazi u vodstvo, pobijedivši 6:3 u drugom setu.

Dnevni program su od 01.00 po evropskom vremenu otvorile Dona Vekić i Parizan-Dijas, a Hrvatica je izvijevala pobjedu za samo 65 minuta.

U muškom singlu, konkretno u dijelu žrijeba Novaka Đokovića, nije bilo iznenađenja, te su Andrej Rubljov i Holger Rune ubjedljivo stigli do osmine finala.

Novak je saznao i protiv koga bi igrao u osmini finala, ukoliko savlada Grigora Dimitrova, a ponovo bi imao nimalo lak zadatak protiv domaćeg igrača.

Srbin Zoran Ludoški je slavio na startu juniorskog turnira, što je njegov prvi trijumf na gren slemomovima.

• 21:00 Емисија: Ћирилица