Đoković pobjedom najavio pohod na Vimbldon

• Извор: Б92
  • 29.06.2023. 20:34

Srpski teniser Novak Đoković prebrodio je i posljednju prepreku pred Vimbldon.

On je u egzibicionom meču na turniru "Đorđo Armani teniski klasik" u Hurlingemu bio bolji od Frensesa Tijafoa rezultatom 2:1.

Posle nepunih sat i po vremena igre po setovima je bilo 6:3, 3:6 i 10:7 u taj-brejku.

Sam meč je bio u drugom planu sjajne atmosfere koju su dvojica tenisera iz Top 10 napravili. Šalili su se konstantno tokom meča koji je, ipak, Đoković malo shvatio ozbiljnije.

U prvom setu mu je bio dovoljan samo jedan brejk da set privede kraju za tek nešto više od pola sata, ali je druga priča bila u nastavku.

Bili smo bez brejka sve do osmog gema kada Tijafo pravo niotkuda prvi put koristi brejk priliku i oduzima servis protivniku u odlučujućem trenutku, a potom i potvrđuje brejk tako izjednačivši u setovima.

Na kraju je pobjednika odlučio taj-brejk koji se igrao do 10 poena, a gdje je dobrim dijelom Tijafo imao minimalnu prednost.

Pri rezultatu 5:6 za Amerikanca Đoković je vezao tri poena i tako stigao do presudne prednosti.

Ranije danas u Harlingemu je nastupao i Laslo Đere (56. na svijetu), koji je poražen od domaćeg tenisera Kamerona Norija sa 3:6, 2:6.

Inače, ovo je za Đokovića bio posljednji meč pred Vimbldon na kom brani titiulu. Treći Gren slem u sezoni se igra od 3. do 16. jula.