Najbolji teniser svih vremena

"24": Novak Đoković osvojio US Open!

• 10.09.2023. 22:16

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković osvojio je titulu na US Openu nakon što je u tri seta bio bolji do Rusa Danila Medvedeva.

Po setovima je bilo 6:3, 7:6, 6:3.

Ovo je Novaku četvrta titula na Otvorenom prvenstvu SAD-a, i ukupno 24. grend slem titula.

Sa ovom titulom Novak je ostao usamljen po broju osvojenih grend slem titula u muškoj konkurenciji, a izjednačio je rekord Margaret Kort.

Na portalu atvbl.rs mogli ste da pratite tekstualni prenos meča.

III set

6:3 Đoković je osvojio US OPEN!!! Novak je iskoristio svoju prvu meč loptu i došao do svoje četvrte titule na US Openu!

5:3 Danil dolazi do svog gema i sada mora da napravi brejk ako želi da ostane u ovom meču.

5:2 Đoković osvaja svoj servis i sada je samo gem od titule.

4:2 Opet Novak pravi brejk. Imao je Danil 30-0, ali Novak se sjajno vratio u gem i oduzeo servis rivalu. Srbinu su sada potrebna samo dva gema da dođe do titule na US openu.

3:2 Vraća Danil brejk. Nije Novak bio fokusiran u ovom gemu, nekoliko grešaka, dupla servis grešak i Rus se vratio u set.

3:1 Đoković konačno dolazi do brejka! Nakon nekoliko grešaka Rusa, Srbin mu oduzima servis i sada ima sve što je potrebno da dođe do 24. gren slem titule.

2:1 Novak sigurno čuva svoj servis.

1:1 Danil ekspresno izjednačuje. Novak bez poena u ovom gemu na servis Rusa.

1:0 Novak je poveo u trećem setu. Bio je siguran na svoj servis, a Rusu je dozvolio samo jedan poen.

Danil Medvedev zatražio medicinski time-out. Rus se žali na bol u lijevom ramenu

II set

Đoković osvaja i drugi set, nakon što je tiebreak dobio rezultatom 7:5.

6:6 Nakon velike borbe i gema koji je trajao skoro 13 minuta, drugi set ide u tiebreak.

6:5 Medvedev osvaja još jedan gem i osigurao je bar tiebreak. I u ovom gemu je viđeno nekoliko zaista sjajnih poena, a sada će Novak po drugi put servirati da ostane u drugom setu.

5:5 Novak izjednačuje. Ovaj put je bio Srbin dosta sigurniji na svoj servis, te nije dozvolio da ga Rus ugrozi i na taj način dođe do seta.

5:4 Opet je Rus u prednosti. Ovaj put dosta lakše dolazi do svog gem i sada će Novak servirati da ostane u drugom setu.

4:4 Poravnao je Novak. Nakon niza sjajnih gemova Đoković je izvukao "maratonski" gem, koji je trajao preko 12 minuta. Spasavao je Novak brejk loptu, prvu u meču koju je dozvolio Danilu, igrao neke spektakularne poene i na kraju, izjednačio na 4:4.

4:3 "Preživio" je Medvedev još jedan težak gem. Nije ništa ličilo da će se stvari zakomplikovati. Imao je Rus 40-15, ali se Novak vratio u igru, a čak je imao i brejk priliku. Ipak, Danil je nekako ispio da isčupa ovaj gem, u kojem je viđeno nekoliko spektakularnih poena.

3:3 Novi savršen gem za Đokovića. Srbin je došao do poravnanja u setu, a pritom opet nije izgubio poen.

3:2 Rus i dalje čuva svoj servis. Imao je Đoković 0-30, ali ponovo je Danil, sjajnim servisima, sačuvao prednost u drugom setu.

2:2 Novi sjajan gem za Đokovića. Opet Rus nije osvojio nijedan poen, na servis protivnika.

2:1 Opet je Danil "izvukao" svoj gem. Iako se nije suočio sa brejk loptom i ovaj gem se igrao na razliku, ali je servis služio Rusa kada mu je to bilo najpotrebnije. U trećem setu još nije viđena nijedna brejk prilika

1:1 Sjajni Novak dolazi do pravnanja bez izgubljenog poena na svoj servis gem.

1:0 Medvedev dolazi do prvog gema u drugom setu. Rus je sačuvao svoj servis, iako se tri puta bilo izjednačenje, te je napravio je i dvije duple servis greške.

Novak ima 72-1 na US openu kada uzme prvi set. Izgubio je samo od Stena Vavrinke 2016, iako je vodio u setovima.

I set

6:3 Nisu Novaka poremetile propuštene set lopte na servis Rusa. Sjajno je servirao te dolazi do gema i prvog seta.

5:3 Medvedev dolazi do trećeg gema. Uspio je Rus da sačuva dvije set lopte i sada će Novak servirati sa prvi set.

5:2 Đoković se nalazi na gem od prvog seta. Sačuvao je Srbin svoj servis i prebacio pritisak na Rusa, koji sada servia da ostane u prvom setu.

4:2 Rus nastavlja sa sigurnom igrom na svoj servis i smanjuje zaostatak u prvom setu.

4:1 Novak dobija još jedan gem. Ovaj put je bilo manjih komplikacija na servisu, igralo se na razliku, ali je Srbin uspio da zadrži prednost brejka.

3:1 Uzima Medvedev svoj prvi gem. Rus je bio dosta sigurniji u ovoj igri na svoj servis, i nije dozvolio Novaku dupli brejk, kojim bi vjerovatno bio odlučen i prvi set.

3:0 Novak je potvrdio brejk. Imao je Medvedev opasnih 0:30, ali Đoković veže četiri poena i dolazi do trećeg gema u prvom setu.

2:0 Đoković odmah pravi brejk. Nije dobro krenuo Rus, i Novak dolazi do brejka sa nulom.

1:0 Đoković je izabrao da prvi servira i došao je u prednost na startu meča. Viđeno je par dobrih poena kao i dva asa Novaka Đokovića.