Kraj za najboljeg tenisera svijeta

Lajović izbacio Đokovića sa Srpska opena

• 21.04.2023. 18:44

Novak Đoković poražen je od Dušana Lajovića za polufinale Srpska opena sa 2:0 u setovima.

"Najveća pobjeda moje karijere. Emocije su pomiješane. Igrao sam protiv mog prijatelja. Pobijediti njega mislio sam da je nemoguće. Ipak igrao sam dobar tenis", rekao je Lajović na kraju.

Drugi set

Dušan Lajović je preko brejka stigao do prvog seta, a onda je u taj-brejku prvo spasio tri set lopte, a zatim i dobio meč.

Lajović je propustio tri vezane brejk lopte pri rezultatu 4:4, a Novak je šampionski završio gem sa pet dobijenih poena zaredom.

Oba tenisera na startu drugog seta potvrdili su svoje servise. Za razliku od prethodnog seta, nije bilo brejk prilika. Lajović je imao i tri vezane bekend greške, a vidljivo je da pomalo posustaje u igri. Trenutni rezultat je 2:1 u gemovima za Đokovića.

Novak je uz dosta muke dobio svoj servis. Čak dvije brejk lopte je imao Lajović koji je na startu gema vodio 30:0. Ipak, uz dosta napora Đoković je uspio sačuvati svoj servis i dobiti gem za 3:2.

Do kraja seta igralo se gem za gem uz nekoliko prilika za brejk. Ni Đoković ni Lajović nisu iskoristili ove šanse, a odluka o drugom setu pašće u taj-brejku.

Novak je imao tri vezane brejk šanse, a onda je izgubio pet poena zaredom čime je Lajović po prvi put u karijeri slavio protiv Đokovića.

Prvi set

Dušan Lajović dobio je prvi set protiv Đokovića rezultatom 6:4. U meču su greške pravili u jedan i drugi, ali nijednog srpskog tenisera nije služio servis jer je publika vidjela tri brejka. Lajović je prvi put u karijeri osvojio set protiv Đokovića.

Na startu meča Lajović je napravio brejk i vodi sa 2:1 u gemovima. 🎾

Đoković je imao nekoliko prilika da povrati brejk pri rezultatu 3:2 za Lajovića, ali nije uspio iskoristiti šansu.

Đokoviću publika vraćala reket

Lajović muči muku sa svojim servisom, Đoković mu diše za vratom a to je iskoristio najbolji teniser svijeta i izjednačio se na 4:4. Ovo je bila osma brejk lopta za Đokovića. 🎾

Kako ga je dobio, tako je i izgubio. Lajović je napravio brejk Novaku i sada servira za set. 🎾