Tenis

Lajović eliminisan u drugom kolu Vimbldona

• Извор: Телеграф
  • 29.06.2022. 18:02

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je sa Vimbldona pošto je u drugom kolu turnira u Londonu poražen od kazahstanskog tenisera Aleksandra Bublika rezultatom 3:0.

Odigrao je Lajović veoma dobro u prvom setu, stigao do taj-brejka, ali je Bublik ipak imao više koncentracije i rezultatom 9:7 u odlučujućem gemu stigao do prednosti.

Drugi set pripao je Kazahstancu dosta lakše, uz dva brejka koja je napravio u posljednja dva servis gema srpskog tenisera, ali je u trećem setu ponovo bilo drame.

Nije bilo brejk lopte sve do posljednjeg servis gema Lajovića, kada je Kazahstanac stigao do prilike za brejk i odmah prvu šansu iskoristio te se rezultatom 7:5 dokopao trećeg seta i treće runde takmičenja, piše "Telegraf.rs".

Naredni rival Bubliku biće američki teniser Fransis Tijafo.