Museti sklonio Ruda sa Novakovog puta

• Извор: Б92
  • 03.11.2022. 14:19

Italijan Lorenco Museti pobrinuo se za novo iznenađenje na Mastersu u Parizu.

Poslije drugog, eliminisan je i treći nosilac turnira, Norvežanin Kasper Rud, Museti je poslije 139 minuta igre pobijedio sa 4:6, 6:4, 6:4 i plasirao se u četvrtfinale.

Njemu je to najveća pobjeda u karijeri do sada, ujedno i prva nad igračem iz Top 5.

Italijan, koji je 23. na svjetskoj listi, prethodno je pobijedio Marina Čilića i Nikoloza Basilašvilija.

Rud je bolje otvorio susret, brejkom u posljednjem desetom gemu došao je do početnog seta, 6:4.

U drugom setu, izmijenili su brejkove i petom i šestom gemu, da bi Museti u devetom opet oduzeo servis protivniku, a potom odservirao za 6:4 i izjednačenje u meču.

U setu odluke, teniser iz Karare je napravio jedan brejk, desilo se to u petom gemu i to mu je bilo dovoljno da ostvari pobjedu.

Museti će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom susreta između Novaka Đokovića i Karena Hačanova.

(FOTO: Tanjug/AP)