Španski teniser

Novi neuspjeh za Nadala

• Извор: Б92
  • 02.01.2023. 12:59

Španski teniser Rafael Nadal poražen je od Australijanca Aleksa de Minora 3:6, 6:1, 7:5 u prvom meču posljednjeg kola grupe D na Junajted kupu u Sidneju.

Meč je trajao dva sata i 43 minuta. Nadal je uspio da dobije prvi set rezultatom 6:3, a onda je Australijanac briljirao u drugom setu, pošto je protivniku prepustio samo jedan gem. Velika borba viđena je u trećem setu, koji je pripao De Minoru 7:5. Na ovom meču viđeno je 10 brejkova.

Meč nije imao rezultatski značaj, jer je Velika Britanija još ranije izborila plasman u nokaut fazu Junajted kupa kao pobjednik grupe D.

Ovo je drugi poraz Nadala u Sidneju, pošto je drugi teniser svijeta u prvom kolu grupe izgubio od Britanca Kamerona Norija.

Junajted kup je bio priprema Nadalu za Australijan open, koji počinje 16. januara.

Španac brani titulu u Melburnu, pošto je prošle godine u finalu pobijedio Rusa Danila Medvedeva 2:6, 6:7 (5:7), 6:4, 6:4, 7:5.

(FOTO: Tanjug/AP)