Novak nije uspio napraviti preokret

Alkaraz osvojio Vimbldon!

• Извор: АТВ
  • 16.07.2023. 15:13

Karlos Alkaraz u epskom finalu Vimbldona pobijedio je Novaka Đokovića u pet setova. Španac je slavio sa 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4 za četiri časa i 42 minuta nevjerovatne borbe.

Tok meča ste moglu da pratite na portalu atvbl.rs

V set

1:0 Đoković osvaja prvi gem odlučujučeg seta. Nije bilo nimalo lako, Španac je bio agresiva, a čak je imao i jednu brejk loptu, ali ipak Srbin je bio koncentrisan i dobrim servisima se vadio iz nezgodih situacija.

1:1 Veliku šansu je propustio Đoković. Nije pogodio smeč na brejk lopti i Španac je to iskoristio i došao do svog gema.

1:2 Ono što nije uspio Novak, uradio je Alkaraz. Koristi prvu brejk loptu u gemu i prvi dolazi do brejka u petom setu!

1:3 Nastavlja Španac u istom ritmu i osvaja svoj gem bez izgubljenog poena.

2:3 Dobar odgovor Đokovića. Prepustio je protivniku samo jedan poen u ovom gemu i tako smanjuje zaostatak.

3:3 Španac čuva svoj servis!

3:4 Novak i dalje zaostaje jedan brejk!

3:5 I dalje Španac veoma sigurno osvaja svoje gemove

4:5 Novak ostaje u meču. Uzima svoj gem i sada će Alkaraz servirati za titulu.

4:6 Sjajni Španac koristi već prvu meč loptu i osvaja svoj prvi Vimbldon!

IV set

0:1 Alkaraz dolazi do prvog gema u četvrtom setu, iako je morao spasavati dvije vezane brejk lopte.

1:1 Ista situacija samo obrnute uloge. Novak je spasao gem u kojem je gubio sa 15:40.

1:2 Ponovo Alkaraz dolazi do svog gema, ali i ovaj put uz dosta muke.

2:2 Novak osvaja svoj servis

3:2 BREJK!!! Konačno Srbin oduzima protivniku servis. Nakon velike borbe, Novak je bio smireniji u ključnim momentima i pravi brejk u pravom trenutku!

4:2 Novak je potvrdio brejk.

4:3 Španac relativno sigurnim servis gemom smanjuje prednost, ali i manje ima brejk manjka!

5:3 Đoković lagano osvaja svoj servis gem i sada će Alkaraz servirati da ostane u četvrtom setu!

6:3 Novi brejk i set. Novak koristi prvu od 3 vezane set lopte na servis Alkaraza i šalje meč u peti set.

III set

0:1 Nije uspio Novak na povede na početku trećeg seta, Alkaraz mu odmah oduzima servis.

0:2 Nakon što je napravio brejka, za razliku od drugog seta, Španac je ovaj put uspio da osvoji svoj naredni servis gem.

.1:2 Novak dolazi do svog prvog gem u trećem setu.

1:3 Đoković nije iskoristio dvije vezane brejk lopte pa Španac dolazi do još jednog servis gema.

1:4 Alkaraz pravi novi brejk. U gemu koji je trajao više od 25 minuta, i u kojem smo vidjeli 13 izjednačenja, Španac je iskoristio sedmu brejk loptu i nalazi se pred osvajanjem trećeg seta.

1:5 Nakon maratonskog gem, Španac lagano osvaja svoj servis gem.

1:6 Dolazi Alkaraz do seta rezultatom kojim je Novak dobio prvi. Ima je 0:40, iskoristio drugu set loptu i sada mu samo treba set do titule.

II set

0:1 Alkaraz je počeo značajno bolje nego u prvom setu. Osvojio je prvi gem poprilično lagano.

0:2 Velika borba i brejk Španca. Novak se dosta mučio, spasao jednu brejk loptu, ali je Alkaraz bio smiren i došao do svog prvog brejka u meču.

1:2 Novak odmah vraća brejk. Nije uspio Španac da se odlijepi, Đoković koristi već prvu brejk loptu i vraća se u ovaj set.

2:2 Nakon što je vratio brejk, Đoković je dobio i svoj servis, iako je i u ovom gemu spasavao brejk loptu.

2:3 Alkaraz osvaja svoj gem! Nakon dva uzastopna brejka, teniseri su bili sigurni na svoje servise.

3:3 Poravnava Novak rezultat u drugom setu. Prijetio je Alkaraz, ima 0:30, ali sa četiri vezana poena Đoković izjednačuje.

3:4 Španac siguran, Alkaraz dolazi do prednosti bez izgubljenog poena.

4:4 Niko ne posustaje sa servisom, pa tako Novak relativno lagano dolazi do poravnanja.

4:5 Alkaraz još jednom siguran na svoj servis. Đoković će sada servirati da ostane u drugom setu!

5:5 Đoković dolazi do novog poravnanja.

5:6 Poprilično siguran gem za Španca koji sada ima osiguran najmanje taj-brejk.

6:6 Novak osvaja svoj gem. Igraće se taj-brejk

Viđena je velika borba u "13" gemu iz koje Alkaraz izlazi kao pobjednik.

I set

1:0 Novak je prvi servirao u finalu te uspio da osvoji svoj gem, iako je se Đoković suočio sa brejk loptom!

2:0 Nije dobro počelo ni po Španca jer Novak odmah dolazi do brejka. Imao je Đoković 0:40, Alkaraz je spasio dvije ali ne i treću brejk loptu.

3:0 Novak je bio dosta mirniji u svom drugom servis gemu, koji je dobio uz nekoliko spektakularniz poteza.

4:0 Dosta je nervozan mladi Španac na startu finala. I u ovom gemu je spasao dvije, ali nije mogao treću pa Novak dolazi do duplog brejka.

5:0 Đoković sigurno dolazi do svog gema. Alkaraz će u idućem gemu servirati za ostanak u prvom setu!

5:1 Konačno i Španac dolazi do svog prvog gema. Novak servira za prvi set!

6:1 Novak osvaja prvi set. Sjajno je servirao Srbin i bez izgubljenog poena dolazi do prvog seta