Nakon poraza u finalu

Vimbldon kaznio Đokovića

• Извор: Телеграф
  • 17.07.2023. 19:57

Čelnici Vimbldona kaznili su Novaka Đokovića zbog lomljenja reketa tokom finala protiv Karlosa Alkaraza!

Kazna iznosi tačno 6.117 funti, odnosno oko 8.000 evra, a napominjemo da je Novak još tokom meča dobio opomenu sudije zbog tog poteza u petom setu.

Spornu scenu smo vidjeli u petom setu kada je Alkaraz napravio brejk u trećem gemu, a zatim potvrdio brejk. Nakon toga je Đoković pobjesnio i žestokim udarcem u konstrukciju mreže na sredini terena razbio reket.

Sudija Fergus Marfi, koji je ranije kaznio Srbina zbog vremenskog prekršaja, odmah je izdao upozorenje za prekršaj kodeksa.

Nesvakidašnji prizor u crkvi: Žena došla na krštenje u ovakvom izdanju

Đokovićevo razočarenje je raslo pošto je dvadesetogodišnji broj jedan svijeta iskoristio punu prednost i zabilježio pobjedu rezultatom 1-6 7-6(6) 6-1 3-6 6-4 poslije četiri sata i 42 minuta.