Borac slavio u Zenici i ostao u utrci za Ligu 6

• 10.04.2021. 19:46

Košarkaši Čelika i Borca danas su u zeničkoj Areni odigrali derbi 25.kola košarkaške lige BiH. U sjajnom meču punom preokreta na kraju je slavila ekipa Borca rezultatom 77:87.

Zeničani su u ovaj duel ušli s omjerom od 14 pobjeda i osam poraza, dok su gosti u Zenicu doputovali s omjerom od 11 pobjeda i 10 poraza, te im je danas bila potrebna pobjeda kako bi ostali u igri za plasman u Ligu 6.
Kako se i očekivalo od početka su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, tako je prva četvrtina završena rezultatom 18:18. U drugoj četvrtini bolja igra gostiju, proradio je vanjski šut, te se na poluvrijeme otišlo pri vodstvu Borca rezultatom 34:42.

U trećoj četvrtini bude se domaćini, igraju sjajnu odbranu, te je proradio šut u napadu, a to se primijetilo i na rezultatu, te je na kraju treće četvrtine na semaforu bilo 61:58 za Čelik.

Posljednju četvrtinu bolje otvaraju gosti, te serijom 2:13, prelaze u vodstvo 63:71. To je bio znak da trener domaće ekipe Josip Pandža zove minutu odmora, a imao je i šta kazati svojim igračima za igru u prvih pet minuta posljednje četvrtine. Na tri minute do kraja gosti vode plus pet 70:75. Ipak gosti nisu dopustili da Zeničani ponovo preokrenu, te su utakmicu priveli kraju u svoju korist. Konačni rezultat utakmice bio je 77:87 (18:18, 16:24, 27:16, 16:29) za Borac.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u redovima gostiju, Nikola Tanasković bio je sjajan sa 25 poena, Đorđe Simeunović postigao je 18, dok je Aleksandar Radukić dodao 16 poena. U redovima Čelika, Milivoje Božović ubacio je 21 poen uz 10 skokova, Srđan Gavrić postigao je 16, a Haris Delalić dodao je 15.

Čelik je sada na omjeru od 14 pobjeda i devet poraza, dok je Borac na omjeru od 12 pobjeda i 10 poraza, te će do kraja prvenstva biti veoma uzbudljiva utrka za plasman u Ligu 6.

(Izvor: SportSport.ba)

• 23:20 Муззик топ 20

Музичари без "повратне спреге" (феедбацка) остају дезорјентисани и демотивисани, зато се показала потреба за емисијом као што је Муззик топ 20, која се садржајно наслања на легендарне емисије као што је био Хит месеца осамдесетих година прошлох века, кроз које су стасавали млади редитељи и други визуелни уметници док су често још као студенти режирали своје прве радове.

• 00:30 Ноћни програм