Evroliga

Efes poslije nove drame eliminisao Real i otišao na F4

• 04.05.2021. 21:23

Košarkaši Efesa savladali su Real Madrid u majstorici rezultatom 88:83 i plasirali se na fajnal-for Evrolige.

Čitava serija morala je da bude riješena u odlučujućoj, petoj utakmici u Istanbulu.

Efes je na ovom terenu dobio prva dva meča ubjedljivo, da bi Real ostao u seriji zahvaljujući pobjedama poslije preokreta i uzbudljive završnice u Madridu.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Kris Singlton sa 26 poena i osam skokova. Od njegovih saigrača ispratio ga je Vasilije Micić, koji je imao 18 poena, pet asistencija i dva skoka, odnosno Krunoslav Simon sa 17 poena i tri asistencije.

Hrvatski bek je pogodio i izuzetno važnu trojku u završnici kojom je praktično prelomio duel.

Kod Reala najbolji je bio Laprovitola sa 17 poena i četiri asistencije, Tompkins je ubacio 12, a Kerol i Ljulj po 10 poena.

U prvom poluvremenu majstorice viđena je rezultatska klackalica, a na pauzu su gosti otišli sa blagom prednošću.

Ipak, početkom treće četvrtine uslijedila je velika serija Efesa od 15:0, stekli su domaći dvocifrenu prednost i činilo se da je to-to.

Real se opet vratio, kao i u prethodne dvije utakmice, a u posljednji minut se ušlo pri rezultatu 80:80.

Na 38 sekundi do kraja Krunoslav Simon je pogodio trojku iz velike daljine i tako najavio trijumf svog tima.

Ljulj je u narednom napadu imao šansu da iz uručenja pogodio trojku, međutim, on je promašio.

Uslijedila su dva pogođena slobodna bacanja Singltona, još jedna promašena trojka Ljulja i to je bilo to. Danston je sa linije penala potom bio polovičan, Ljulj je ubacio trojku, a meč je završen slobodnim bacanjima za Vasu Micića.

Efes je tako spriječio preokret u seriji i otišao na četvrti fajnal-for u istoriji kluba.