Svjetsko prvenstvo

Francuzi savladali Peru za osminu finala!

• 21.06.2018. 19:04

Fudbaleri Francuske pobijedili su Peru sa 1:0 u drugom meču Grupe C na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Francuska je drugom pobjedom u grupi obezbijedila osminu finala, ali "Trikolori" nisu odigrali cijelu utakmicu u skladu sa talentom koji posjeduju.

U 33. minutu Pogba je ubacio do Žirua, ovaj je šutirao i izblokiran je, ali je akciju dobro pratio Kilijan Mbape koji je natrčao na odbijenu loptu i sa tri metra je sproveo u mrežu za 1:0.

Agresivno je krenula Francuska u prvih nekoliko napada u nastavku. Vidjela se želja da daju drugi gol i praktično dotuku rivala, ali je ta želja prekratko trajala.

Umjesto toga, Akino u 50. minutu dobija povratnu i desnom spoljnom pogađa mjesto gde se spajaju prečka i stativa.

Taj pokušaj nije bio "okidač za buđenje" Francuzima pa je Peru u prvih 15 minuta nastavka bio bolji, a do isteka 70. minuta imao totalnu inicijativu na terenu.

Ta inicijativa se međutim završavala opasnim šansama iz kaznenog prostora, već uglavnom Kariljovim udarcima s distance.

Posljednji meč grupne faze Peru igra protiv Australije, a Francuska protiv Danske 26. juna.