Prvi put u istoriji

Mančester Siti u finalu Lige šampiona

• 04.05.2021. 22:57

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su ekipu Pari Sen Žermena (PSŽ) rezultatom 2:0 u drugom polufinalnom susretu, te su tako ukupnim rezultatom 4:1 izborili prvo finale Lige šampiona u istoriji kluba.

U 8. minuti Parižanima je sudija Kuipers dosudio penal, koji je nakon provjere VAR tehnologije poništen.

Samo tri minute nakon poništenog penala za goste, domaći su postigli go. Igrala se 11. minuta a loptu iza Navasovih leđa poslao je Mahrez.

Međutim, ovaj rezultati nije značio i predaju Parižana. Gosti su u samo dvije minute imali dvije odlične prilike da povedu u Mančesteru, ali su neprecizni bili Markinjos u 17. i Di Marija u 19. minuti.

Tačku na ovaj meč stavio je u 63. minuti strijelac prvog pogotka, Mahrez.

Ovaj pogodak unio je dosta nervoze u ekipu PSŽ-a, što je rezultovalo direktnim crvenim kartonom za Di Mariju u 69. minuti, nakon što je namjerno nagazio Fernandinja.

Nakon ovoga, došlo je do dosta oštrih startova od strane Parižana, pa je Kuipers u kratkom vremenu podijelio nekoliko žutih kartona za fudbalere PSŠ-a.

Drugi finalista biće poznat sutra, nakon drugog susreta Čelsija i Real Madrida koji počinje u 21 čas. Prvi susret je završen rezultatom 1:1.

• 23:20 Муззик топ 20

Музичари без "повратне спреге" (феедбацка) остају дезорјентисани и демотивисани, зато се показала потреба за емисијом као што је Муззик топ 20, која се садржајно наслања на легендарне емисије као што је био Хит месеца осамдесетих година прошлох века, кроз које су стасавали млади редитељи и други визуелни уметници док су често још као студенти режирали своје прве радове.

• 00:30 Ноћни програм