Српски ас

Богдановић одличан у побједи над Детроитом

• 04.04.2024. 07:17

Кошаркаши Атланте надиграли су Детроит са 121:113 на свом терену, а репрезентативац Србије Богдан Богдановић дао је свој допринос побједи са десет постигнутих поена.

Двоцифрен учинак у синоћним мечевима имали су и Тристан Вукчевић и Алексеј Покушевски, али њихови тимови ипак нису успјели да избјегну поразе.

Тим Атланте је сигурном игром наставио побједничку серију и дошао до пете побједе у посљедњих шест мечева а свој допринос је дао и Богдан Богдановић иако није био уобичајено прецизан као у претходним мечевима.

Капитен репрезентације Србије убацио је десет поена уз четири асистенције и два скока, а тим су у ефикасности предводили Џејлен Џонсон са 28, Деандре Хантер са 26, а Деџонте Мареј са 24 постигнута поена.

Атланта је од самог почетка преузела иницијативу и воћство које је у једном тренутку било са чак 22 поена предности, а гости нису успијевали ни да запријете преокретом упркос чак ни сјајној игри Малакај Флина који је меч завршио са рекордних 50 постигнутих поена.

Није имао адекватну подршку осталог дијела тима па је Атланта готово рутински фошла до 36. побједе у сезони.

Двоцифрен шутерски учинак имали су Алексеј Покушевски у поразу Шарлота од Портланда са 86:89 и Тристан Вукчевић у поразу Вашингтона од ЛА Лејкерса са 120:125.

Тристан Вукчевић је у игри провео нешто више од 20 минута и наставио са одличном игром. Послије убачених 14 поена у дуелу са Милвокијем поправио је тај резултат убацивши поен више у дуелу са Лејкерсима, али то није много помогло његовом тиму да избјегну пораз на свом терену.

Лејкерси су од друге четвртине константно били у предности, која је у неколико наврата била и двоцифрена, а домаћин је само у завршници успио да је ублажи, не и озбиљније да угрози трећи узастопни тријумф гостију, који се боре за што бољу позицију на Западу уочи старта плеј-офа.

Најзапаженији актер меча био је Ентони Дејвис, који је остварио дабл-дабл учинак од 35 поена и 18 скокова.

На свом терену поражен је и Шарлот од Портланда са 86:89, а Алексеј Покушевски је убацио 11 поена за 21 минут игре уз три скока и једну асистенцију, а Василије Мицић није улазио у игру.