ABA liga

Igokea savladala Split

• 23.10.2022. 17:59

Košarkaši Igokee savladali su Split 77:68 u utakmici četvrtog kola regionalne ABA lige pa sada na svom kontu imaju tri pobjede i poraz.

Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Aleksandrovčana, računajući i FIBA Ligu šampiona, a najzaslužniji za današnji trijumf bio je Kendrik Rej sa 27 poena. Pratio ga je Dešon Stivens sa 14.

Ključna je bila serija 13:0 Aleksandrovčana s kraja treće i početka četvrte četvrtine. Split je na dva minuta prije kraja uspio da priđe na minus pet, ali to je bilo sve.

Ekipu Splita predvodio je Šorter sa 16 poena, ali ni to nije bilo dovoljno da izbjegnu i četvrti poraz od početka sezone. Narednu utakmicu u regionalnom takmičenju košarkaši Igokee igraju 31. oktobra kada u Laktašima dočekuju Crvenu zvezdu.

U prvoj utakmici današnjeg programa Cibona je savladala Megu nakon produžetka 100:93, dok večeras u 21 čačanski Borac dočekuje Zadar.