NBA liga

Jokić pobjednik spektakularnog okršaja sa Dončićem

• Извор: Б92
  • 16.02.2023. 08:37

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su Dalas Maverikse rezultatom 118:109 u noći iza nas.

Denver čuva vrh Zapadne konferencije i treću pobjedu u nizu zabilježili su protiv Dalas Maveriksa u velikom okršaju Dončića i Jokića.

Srpski centar i aktuelni MVP (dvostruki, a možda i trostruki uzastopni) slavio je sa 9 poena razlike uz tripl-dabl, njegov 21. u sezoni.

Nikola Jokić je meč završio sa 14 poena, 13 skokova i 10 asistencija, a Luka Dončić je bio prilično dominantan sa 37 poena, 4 skoka i 9 asistencija.

Denver je ključnu prednost stekao u drugoj četvrtini, koju je riješio u svoju korist rezultatom 35:19. Početkom posljednje četvrtine domaći tim je u dva navrata vodio sa 21 poenom razlike, a Dalas je do kraja uspio samo da smanji rezultat.

Nagetsi su na krilima sjajnog Džefa Grina (rekord sezone, 24 poena) uspjeli da ostvare 27. pobjedu na domaćem terenu po čemu su najbolji tim NBA lige.

Dalas je s druge strane poslije dva tijesna poraza ovog puta položio oružje bez praktično ikakve neizvjesnosti.

Treba biti realan i reći da su bili oslabljeni i igrali bez Kajrija Irvinga.

Najefikasniji je bio Dončić sa 37 poena, 17 je imao Vud, 11 Rajt, a 10 Loson. U pobjedničkom timu, 24 poena je imao Grin, 22 Porter Džunior, po 14 Poup i Jokić, 12 Čančar, a 10 Brus Braun.