Poraz od hapoela

Kraj za Igokeu u FIBA Ligi šampiona

• 10.01.2023. 20:56

Košarkaši Igokee poraženi su od Hapoela iz Holona rezultatom 80:91 u okviru FIBA Lige šampiona.

Tim iz Laktaša nadao se pobjedi protiv izraelskog šampiona kako bi stigli do izjednačenja u pobjedama u baražu za TOP 16.

Napadački ekipa Dragana Bajića bila je dobro postavljena u prvoj četvrtini u kojoj su slavii rezultatom 28:22. Ipak, nakon obećavajuće prve četvrtine Igokea je sljedeće dvije izgubila identičnim rezultatom 17:22. Posljednju četvrtinu "igosi" su izgubili sa 18:25, a najveća razlika na meču iznosila je plus 16 za Hapoel.

Kod Igokee najefikasniji bio je Stefan Đorđević sa 18 poena, Brajan Kroford sa 13, Tanasković sa 12. Kod Izraelaca Marvin Džons je postigao 18, dok je Džo Reglend postigao 20 koševa.

Ovo je Igokei bio šesti uzastopni poraz u svim takmičenjima.