Pau

Kvalifikacije za SP: Košarkaši BiH doživjeli težak poraz od Francuske

• Извор: Анадолија
  • 14.11.2022. 22:48

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u francuskom gradu Pau doživjela je težak poraz od selekcije Francuske koja je upisala ubjedljivu pobjedu, rezultatom 92:56, u meču 10. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

Selekcija Francuske je u meču Grupe "K" prvu četvrtinu dobila sa 17:13, a drugu sa 23:14, pa je već na poluvremenu vodila sa 40:27.

Francuzi su u trećoj dionici bili bolji sa 19:17, a posljednju četvrtinu su dobili sa 33:12 te slavili sa visokih 92:56.

Najefikasniji u Francuskoj su bili Viktor Vembanjama sa 19 i Juhan Begarin sa 12 poena, a u selekciji BiH Kenan Kamenjaš koji je ubacio 20 te Ajdin Penava sa 10 poena.

U drugom duelu ove grupe selekcija Crne Gore je poražena od Litvanije, rezultatom 56:65.

Lider Grupe "K" je Francuska sa osam pobjeda i dva poraza, a potom slijede Litvanija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Mađarska i Češka.

Francuska i Litvanija su večerašnjim pobjedama osigurale plasman na Svjetsko prvenstvo. BiH još ima šansu da u posljednja dva kola izbori plasman na SP, ako pobijedi Crnu Goru sa 19 i više poena razlike u Sarajevu te slavi i u Mađarskoj.

(Foto: Košarkaški savez BiH)

• 18:55 Маркетинг