Manila

Srbija u finalu Mundobasketa

• 08.09.2023. 10:36
  • 15:47

Reprezentacija Srbije plasirala se u finale Mundobasketa pobijedivši reprezentaciju Kanade rezultatom 95:86. U drugom polufinalnom meču susreću se reprezentacije Njemačke i SAD-a.

KRAJ MEČA

Srbija bolja od Kanade u polufinalu Munobasketa

ČETVRTA ČETVRTINA

38' - Haotični trenuci i poeni Davidovca, a onda krađa i poeni Bogdanovića!

37' - Bruks je pogodio za dva poena, pa i dodatno bacanje.

36' - Majstorija Bogdanovića i njegovi poeni

34' - Fantastični Milutinov još uvijek nema promašaj iz igre

32' - Trojka Gudurića, pa laki poeni za Kanadu. Ali uzvraća Davidovac!

Bogdanović nakon svakog pogođenog šuta za tri imao posebnu poruku

31' - Krađa i laki poeni za Aleksu

TREĆA ČETVRTINA

Srbija treću četvrtinu završava sa 12 poena prednosti.

30' - Gudurić pogađa za tri poena

29' - Beret je promašio trojku

28' - Milutinov pored trojice, preko ruke i uz faul - pogađa! Pogodio je i bacanje

26' - Olinik dolazi do poena sa linije penala

24' - Prekršaj Olinika u napadu

23' - Nova trojka Bruksa. Promašio je Beret oba bacanja, a Bruks je napravio četvrtu ličnu grešku. Bogdanović pogodio jedno bacanje

22' - Nekoliko loših napada našeg tima

21' - Drugo poluvrijeme počelo je promašajem Stefana Jovića iz teške pozicije

DRUGA ČETVRTINA

Reprezentativci Srbije zadržali su prednost protiv Kanade u borbi za mjesto u finalu Mundobasketa. Izabranici Svetislav Pešić na pauzu su otišli sa 13 poena prednosti, rezultato 52:39

20' - Gildžijus Aleksandera je napravio treću ličnu grešku. Selektor Kanade Fernandez Tores je protestovao i zbog toga dobio tehničku grešku

19' - Milutinov došao do šestog vezanog poena

17' - Sudije  odlučile da ne dosude faul u napadu, a Kanađani su pogodili trojku dok je Dobrić ležao na parketu i držao se za rame.

16' -  Nikoli Joviću je dosuđena lična greška dok je Milutinov izvodio slobodno bacanje. Svetislav Pešić je od sudija tražio da pregledaju snimak. Potvrđena je odluka da je mladi košarkaš napravio faul

13' - Trojka Bogdanovića!

12' - Treća lična greška Gudurića

PRVA ČETVRTINA

Prva četvrtina završena je rezultatom 23:15 u korist reprezentacije Srbije. Srbija tokom cijele ove četvrtine imala sjajnu odbranu

10' - Srpskom beku Marinkoviću je dosuđena lična greška

9' - Reprezentativci Srbije pokazuju izuzetnu odbranu

8' - Selektor Kanade tražio tajm-aut

6' - Težak šut i pogodak Bruksa preko Nikole Jovića, ali dobar potez Dobrića i novi njegovi poeni

4' - Faulnad dobrićem nije dosuđen

1' - Nikola Milutinov je fauliran u prvom napadu na utakmici

UOČI MEČA

Srbija se u polufinale plasirala pobjedom nad Litvanijom, dok su Kanađani svoje mjesto u polufinalu izborili pobjedom nad reprezentacijom Slovenije.

Obje ekipe do sada imaju po šest pobjeda i po jedan poraz u okviru Mundobasketa.