Можда су овакве реакције за неке неочекиване, а призор који је изазвао буру сасвим уобичајен и нимало споран, али бројни посјетиоци једне од популарних градских плажа у Омишу у Хрватској мисле другачије.
Странкиња је ријешила да се сунча у топлесу, што је некима толико засметало да су тражили да реагују спасиоци на плажи. О овој непријатној ситуацији пише и РТЛ, који је и спровео анкету међу посјетиоцима о “скандалозном” призору.
Једна мајка је поручила да на тој плажи у Хрватској има дјеце свих узраста и да није нимало прикладно сунчати се у том издању. Шта су рекли остали?
“Ја лично се не бих сунчала у топлесу, али нисам против тога. Свако има своје мишљење”, “Некаква плажа гдје су мала дјеца и старији људи можда баш и није најзгодније мјесто за сунчање у топлесу. Мислим да толико не смета тај горњи дио купаћег костима да људи морају обавезно бити у топлесу”, изјавили су.
Једна странкиња (не она која се сунчала у топлесу) нагласила је да такво понашање не треба да буде норма, иако је ово 21. вијек. Друга жена која је из иностранства допутовала у Хрватску поручила јој да јој нимало не смета ако неко жели да се сунча голих груди.
"Дефинитивно сам за, када је сунчање у топлесу у питању. Људи треба да се осјећају слободно овдје, на одмору су", рекао је Бојан из Скопља.
Ипак родитељима са дјецом је тај призор веома засметао. А топлес је законски дозвољен на свим јавним плажама у Хрватској. Закон о поморском добру гарантује слободан приступ мору и јавним површинама. Чак и када плажу одржава приватни концесионар, његова овлашћења не досежу до тога како ће се ко сунчати.
Казне за топлес, логично, не постоје, барем је тако у Омишу. У појединим градовима, попут Пуле, повремено се најављују забране алкохола и топлеса уз казне до 1.300 евра, у Омишу таквих рестрикција за сада нема.