Serija A

Juventus nezasluženo upisao tri boda

• Izvor: ATV
  • 08.04.2024. 06:54

Nakon četiri meča bez pobjede fudbaleri Juventusa savladali su Fiorentinu na svom stadionu sa 1:0, čime su se ustabilili na četvrtoj poziciji tabele.

Prvih pola sata Juve je pokazao zavidan nivo igre. Ubrzano kretanje igrača, prebacivanje lopte sa jednog dijela terena na drugi rezultiralo je pogotkom Gatija u 21. minutu.

Snažan tempo zadržao se i narednih deset minuta kada svoj gol postiže i Dušan Vlahović, ponovo nakon dobro odigrane akcije. Ipak, zbog ofsajda Mekenija gol je poništen. S tim i dobra igra Juventusa.

Nakon toga Stara dama počela je da liči na klasičan tim Maksa Alegrija koji ima gol prednosti i sve što treba je da taj rezultat sačuva do kraja.

Sačuvali su ga, ali uz dosta muke. Fiorentina je preuzela kontrolu, a do kraja meča gotovo da nisu izlazili sa Juventusove polovine. Pogađali su prečku, Šćezni je branio, svu sreću koju je imao Juventus, Fiorentina je nije imala.

Meč je završen sa jednim postignutim golom, a uprkos pobjedi, Alegri i dalje ne odaje utisak da pravi napredak u igri.

Juventus je četvrti na tabeli. Iznad njih je Milan koji im je sve više nedostižan, dok im realno prijeti Bolonja koja je stepenicu ispod.

• 07:00 Еmisija: ATV jutro

Aktuelne teme, najnovije informacije i zanimljivosti iz zemlje i svijeta.

• 09:00 Serija: Krvavo cvijeće (R) (12+)

Strasna ljubavna priča dvoje pojedinaca.

• 10:00 Teletrgovina