Liga šampiona

Kraj za Arsenal, Bajern ide u polufinale!

• 17.04.2024. 22:58

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona zahvaljujući pobjedi nad Arsenalom u drugoj utakmici dvomeča četvrtfinala rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Džošua Kimih u u 63. minutu, a Tuhelovi izabranici su prošli dalje ukupnim rezultatom 3:2.

Poslije ujednačenog prvog poluvremena u kom je viđena kvalitetna igra, ali su prilike i opasni napadi bili prava rijetkost, Bajern je bio nadmoćniji rival u nastavku.

U 49. minutu je Bajern priprijetio – Kimih je uputio centaršut ka Gorecki, a on udarcem glavom uzdrmao prečku. Tek nekoliko sekundi je prošlo kada je lopta ponovo bila na okviru Arsenalovog gola – Gererov udarac je do stative skrenuo Saliba, ali su Tobdžije imale sreće i ostalo je 0:0.

Poveo je Bajern 14 minuta kasnije – Gerero je uputio loptu u peterac rivala, a nakon monumentalnog trka potpuno sam je pred Raju izbio Kimih i matirao ga udarcem glavom.

Imali su domaći šansi i da dupliraju prednost, ali su napravili i nekoliko kikseva koje Arsenal nije kaznio. Najbolju priliku imao je Gabrijel Žezus poslije greške Kima, ali je bio iskosa i šutirao neprecizno.

Ostalo je 1:0 i ostalo je još šanse za Bajern da spase inače (blago rečeno) razočaravajuću sezonu, dok će Arsenal poslije eliminacije iz Lige šampiona pokušati da se domogne titule u Premijer ligi.