Zvezda promašila i nemoguće, Jang Bojs oteo evropsko proljeće

• Izvor: ATV
  • 28.11.2023. 22:53

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u petom kolu grupne faze Lige šampiona.

Bolji od Beograđana bili su direktni rivali za evropsko proljeće Jang Bojs rezultatom 2:0.

Ovo je vjerovatno i kraj sna beogradskog tima o evropskom proljeću, jer joj je ovom pobjedom Jang Bojs to "oteo".

Igrači Zvezde su u ovom meču promašili i ono što je gotovo nemoguće, a domaćini su to skupo naplatili i došli do pobjede.

Zvezda je oštro krenula i pokazala da želi pobjedu.

Već u trećem minutu se obrukao Еndijae. Raćiopi je loše ispucao loptu, pravo na glavu Mirka Ivanića koji iz prve proigrava Šerifa Еndijaea. Imao je Zvezdin špic jedan na jedan sa golmanom Jang Bojsa, ali se ovaj iskupio za prethodnu grešku sjajnom intervencijom.

Sjajno je Hvang centrirao u petom minutu sa lijeve strane, a Еndijae usamljen na petercu nije ni zaprijetio udarcem glavom.

Svega minit kasnije loše je reagovao i Bukari.

U osmom minutu Jang Bojs naplaćuje Zvezdi promašaje. Poslije centaršuta je na drugoj stativi ostao je usamljen Benito koji šutira, a lopta na putu ka golu kači Stamenića. Odbranio je nogama Glazer, ali je u neposrednoj blizini bio Nedeljković kojeg lopta pogađa i vraća se u gol.

Kako spremiti ribu bez neugodnih mirisa

Preuzeo je nakon toga domaćin inicijativu, ali i sljedeću veliku priliku na meču imali su Beograđani. Ponovo se obrukao Bukari.

Igrao se 25. minut kada je dobio loptu gotovo na polovini terena. U prostor ju je poslao Ivanić, Bukari je imao otvoreno polje pred sobom i jedan na jedan sa golmanom domaćeg tima. Na kraju je uspio neometan sam sebi da da prejak for i izgubi loptu.

Četiri minuta kasnije nova kazna za Zvezdu. Previše je u uglu šesnaestercu ostavljeno prostora za protivničkog defanzivca Levina Bluma, koji je odlučio da oproba svoj udarac. Lopta je propala ispod ruke Glazera i Izrealac nije uspio da je zaustavi.

To je bio i konačan rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu Zvezda je nastavila da prijeti, ali njeni igrači kao da su bili ukleti i nisu uspijevali da zatresu mrežu protivnika.

In Beom Hvang je u 87. minutu iznenadio sve i iskosa šutirao. Pogodio je bližu stativu, ali lopta se odbila izvan gola. U toku te akcije je nezgodan udarac u predjelu stomaka dobio Jovan Mijatović, ali prekršaj nije sviran.

U 61. minutu Bukari probija po desnoj strani i odigrava povratnu loptu ka Jovanu Mijatoviću, koji se sjajno oslobađa čuvara, neometan šutira, ali pored stative.

Kako se pravilo posti Božićni post - sveštenik objasnio

Nova šansa dva minuta kasnije... I nova bruka. Kraso šutira iz veoma dobre pozicije, ali je udarac bio previše mlak da bi savladao golmana domaćih.

U 72. minutu umalo da Jang Bojs poveća prednost. Žan-Pjer Еnsam je ostao sam između dvojice fudbalera Zvezde. Uputio je udarac glavom kamerunski napadač iz povoljne situacije, ali lopta odlazi pored stative.

Svega tri minuta kasnije novi promašaj Zvezde. Rodić je sjajno centrirao, pronašao Mijatovića, koji očajno zahvata loptu glavom.

To je do kraja meča bilo manje-više sve.

U drugom meču grupe Mančester Siti je savladao Lajpcig sa 3:2 nakon što je na poluvremenu gubio rezultatom 0:2.