Лига шампиона

Звезда промашила и немогуће, Јанг Бојс отео европско прољеће

• 28.11.2023. 22:53

Фудбалери Црвене звезде поражени су у петом колу групне фазе Лиге шампиона.

Бољи од Београђана били су директни ривали за европско прољеће Јанг Бојс резултатом 2:0.

Ово је вјероватно и крај сна београдског тима о европском прољећу, јер јој је овом побједом Јанг Бојс то "отео".

Играчи Звезде су у овом мечу промашили и оно што је готово немогуће, а домаћини су то скупо наплатили и дошли до побједе.

Звезда је оштро кренула и показала да жели побједу.

Већ у трећем минуту се обрукао Ендијае. Раћиопи је лоше испуцао лопту, право на главу Мирка Иванића који из прве проиграва Шерифа Ендијаеа. Имао је Звездин шпиц један на један са голманом Јанг Бојса, али се овај искупио за претходну грешку сјајном интервенцијом.

Сјајно је Хванг центрирао у петом минуту са лијеве стране, а Ендијае усамљен на петерцу није ни запријетио ударцем главом.

Свега минит касније лоше је реаговао и Букари.

У осмом минуту Јанг Бојс наплаћује Звезди промашаје. Послије центаршута је на другој стативи остао је усамљен Бенито који шутира, а лопта на путу ка голу качи Стаменића. Одбранио је ногама Глазер, али је у непосредној близини био Недељковић којег лопта погађа и враћа се у гол.

Како спремити рибу без неугодних мириса

Преузео је након тога домаћин иницијативу, али и сљедећу велику прилику на мечу имали су Београђани. Поново се обрукао Букари.

Играо се 25. минут када је добио лопту готово на половини терена. У простор ју је послао Иванић, Букари је имао отворено поље пред собом и један на један са голманом домаћег тима. На крају је успио неометан сам себи да да прејак фор и изгуби лопту.

Четири минута касније нова казна за Звезду. Превише је у углу шеснаестерцу остављено простора за противничког дефанзивца Левина Блума, који је одлучио да опроба свој ударац. Лопта је пропала испод руке Глазера и Изреалац није успио да је заустави.

То је био и коначан резултат првог дијела.

У другом полувремену Звезда је наставила да пријети, али њени играчи као да су били уклети и нису успијевали да затресу мрежу противника.

Ин Беом Хванг је у 87. минуту изненадио све и искоса шутирао. Погодио је ближу стативу, али лопта се одбила изван гола. У току те акције је незгодан ударац у предјелу стомака добио Јован Мијатовић, али прекршај није свиран.

У 61. минуту Букари пробија по десној страни и одиграва повратну лопту ка Јовану Мијатовићу, који се сјајно ослобађа чувара, неометан шутира, али поред стативе.

Како се правило пости Божићни пост - свештеник објаснио

Нова шанса два минута касније... И нова брука. Красо шутира из веома добре позиције, али је ударац био превише млак да би савладао голмана домаћих.

У 72. минуту умало да Јанг Бојс повећа предност. Жан-Пјер Енсам је остао сам између двојице фудбалера Звезде. Упутио је ударац главом камерунски нападач из повољне ситуације, али лопта одлази поред стативе.

Свега три минута касније нови промашај Звезде. Родић је сјајно центрирао, пронашао Мијатовића, који очајно захвата лопту главом.

То је до краја меча било мање-више све.

У другом мечу групе Манчестер Сити је савладао Лајпциг са 3:2 након што је на полувремену губио резултатом 0:2.

• 16:30 Вијести у 16:30

• 16:40 Серија: Љубавни залогаји(12+) (Р)

’Љубавни залогај’ узбудљива је авантура два пријатеља Џонија и Шукија који на Дорћолу отварају ресторан ’на црно’, а који носи исти назив као и нови симпатични ситком.

• 17:00 Серија: Вода у праху (Р) (12+)

Напета португалско-галицијска серија 'Вода у праху' стиже у наш програм и можемо само рећи - из епизоде у епизоду напетост ће расти до усијања!

• 17:50 Емисија: На ивици терена (Р)

Наши 'златни момци' Андреј Кнежевић и Иван Драгичевић упознаће вас са искуствима играча, њиховим циљевима, жељама, и приближити вам живот великих српских спортиста који су се већ уписали у историју највећих европских клубова.

• 18:20 Емисија: Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)

Емисија: Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)

• 18:55 Маркетинг