NBA

Konačno: Mladi Srbin dobio šansu i blistao protiv Voriorsa

• 29.12.2023. 08:44

Srpski košarkaš Nikola Jović je poslije više od mjesec dana dobio šansu u Majamiju, koji je na strani pobijedio Golden Stejt (114:102).

Nije bilo reprezentativca Srbije od 25. novembra i utakmice sa Bruklinom, ali mu je Еrik Spolstra ovoga puta ukazao priliku.

Na terenu je proveo 20 minuta i za to vrijeme zabilježio 11 poena, tri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Iz igre je šutirao 4/5, promašio je jedinu trojku koju je šutnuo, dok je sa linije penala imao 3/5.

Hit je u drugoj četvrtini prvi put stekao dvocifrenu prednost, da bi u jednom momentu posljednjeg kvartala razlika otišla na +22.

Majami je ostvario četvrti trijumf u nizu (19-12), dok je Golden Stejtu ovo drugi poraz zaredom (15-16).

Četvorica najefikasnijih na meču dolaze upravo iz redova Majamija, a najbolji je bio Hiro sa 26 poena i sedam skokova.

Kejn je dodao 18 poena i šest skokova, Adebajo 17 poena i 11 skokova, a Žakes 17 poena, šest asistencija i pet skokova.

Kod Golden Stejta Kari i Tompson su postigli po 13 poena, Mudi i Vigins po 11, a Džekson-Dejvis, Kuminga, Podziemski i Šarić po 10 poena.

(Foto: Tanjug/AP)