НБА

Коначно: Млади Србин добио шансу и блистао против Вориорса

• 29.12.2023. 08:44

Српски кошаркаш Никола Јовић је послије више од мјесец дана добио шансу у Мајамију, који је на страни побиједио Голден Стејт (114:102).

Није било репрезентативца Србије од 25. новембра и утакмице са Бруклином, али му је Ерик Сполстра овога пута указао прилику.

На терену је провео 20 минута и за то вријеме забиљежио 11 поена, три скока, три асистенције и једну украдену лопту.

Из игре је шутирао 4/5, промашио је једину тројку коју је шутнуо, док је са линије пенала имао 3/5.

Хит је у другој четвртини први пут стекао двоцифрену предност, да би у једном моменту посљедњег квартала разлика отишла на +22.

Мајами је остварио четврти тријумф у низу (19-12), док је Голден Стејту ово други пораз заредом (15-16).

Четворица најефикаснијих на мечу долазе управо из редова Мајамија, а најбољи је био Хиро са 26 поена и седам скокова.

Кејн је додао 18 поена и шест скокова, Адебајо 17 поена и 11 скокова, а Жакес 17 поена, шест асистенција и пет скокова.

Код Голден Стејта Кари и Томпсон су постигли по 13 поена, Муди и Вигинс по 11, а Џексон-Дејвис, Куминга, Подзиемски и Шарић по 10 поена.

(Фото: Танјуг/АП)

• 20:40 Серија: Љубавни залогаји (12+)

Серија: Љубавни залогаји (12+)

• 21:10 Филм: Екипа (12+)

'"Екипа" је прича са сјајним хумором која говори о љубави, крими-комедија за све генерације, али је уједно и први филм који приказује српски фудбал и ривалитет између два највећа клуба – Партизана и Црвене звезде.

• 22:40 Серија: Насљедници (12+)

'Серија: Насљедници (12+)

• 23:40 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)

• 00:40 Ноћни програм