Фудбал

Ковач добио отказ!

• 17.03.2024. 11:57

Бивши селектор Хрватске, а досадашњи тренер њемачког Волфсбурга, Нико Ковач, добио је отказ на клупи вукова.

Кобан је био низ од чак 11 утакмица без побједе у Бундеслиги и управа Волфсбурга је изгубила стрпљење.

У суботу је уписан нови пораз, и то на домаћем терену од Аугсбурга резултатом 3:1.

Волфсбург је сада само шест бодова изнад зоне испадања и челници клуба су одлучили да не чекају да опасност постане још већа.

– Сарадња је завршена. Волфсбург је раскинуо уговор са главним тренером Ником Ковачем – званично су објавили вукови.

Интересантно је да је Ковачу отказ индиректно “уручио” сународник, Кристијан Јакић.

Бивши фудбалер загребачког Динама и повремени репрезентативац Хрватске је био двоструки стријелац у преокрету Аугсбурга на Волксфаген арени, пише Б92.

Домаћин је повео у деветом минуту преко Вимера, изједначење до полувремена донео Арне Мајер, да би Јакић да два гола у 61. и 79. минуту потписао исписницу Ковачу.