Napoli demolirao Juventus, 30 godina im se ovo nije desilo

• 13.01.2023. 22:38

Fudbaleri Napolija demolirali su Juventus pobjedom od 5:1 n 18. kolu Serije A.

Juventus je pokazao apsolutnu nemoć na terenu iako je Alegri izveo najbolje igračke koje je imao na raspolaganju.

Osimen je dva puta pogađao za Napoli. Prvi put u 14. minutu za 1:0, a poslije u 65. minutu za četvrti gol napolija.

Kvaratskelia je rezultat povećao na 2:0, da bi nadu za mogući preokret Juventusu donio Di Marija u 42. minutu meča.

Ipak, Napoli je u potpunosti nadigrao i ponizio Juventus. Rahmani u 55. minutu povećava na 3:1, a konačnih 5:1 postavlja Elmas u 72. minutu.

Sigurno bi rezultat bio i veći da Napoli džentlmenski nije smanjio ofanzivu na gol Stare dame.

Statistički Napoli je imao loptu u svom posjedu, a služio ih je i šut. Od 14 šuteva, 10 je otišlo u okvir gola, dok je Juve šutao tek dva puta u okvir gola uključujući i pogodak Di Marije.

Juventus je posljednji put primio pet golova 1993. godine od Peskare u Seriji A.

Alegri na raspolaganju nije imao Dušana Vlahovića, a tako će biti i do kraja Januara. Sve su veće spekulacije da će Srbin nakon godinu dana napustiti Juventus, a najveći favorit je Arsenal. Međutim, Juventus je spreman za prodaju, ali za dosta više novca. Kako mediji pišu, riječ je o iznosu od 120 miliona evra.

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)