Сити неће одбранити титулу

Реал је у полуфиналу Лиге шампиона!

• 17.04.2024. 23:54

Посљедњи путник у полуфинале Лиге шампиона одлучен је пеналима.

Манчестер сити и Реал Мадрид су у реваншу након 120 минута одиграли 1:1. Пошто је у Мадриду било 3:3 извођени су пенали, а са 4:3 је био бољи Реал.

Утакмица за Реал Мадрид је почела савршено. Послије лијепе акције Родриго је био тај који је из другог покушаја матирао Едерсона за водство Краљева.

То је на неки начин било све од гостију из Мадрида који су се свјесно или не све више и више повлачили како је утакмица одмицала.

Било је тешко вјеровати да ће гости из Мадрида издржати до краја. Капитулација је стигла у 76. минути када Де Бруyне закуцава лопту у мрежу из близине за заслужено изједначење.

До краја регуларног дијела Грађани су имали више од игре. Било је ту и неколико полуприлика, издваја се Халандова из 88. минуте. Резултат се није промијенио.

Пошто је у првом мечу било 3:3 на Етихаду су се играли продужеци, нешто с чим сигурно нису могли бити задовољни домаћини пошто су били бољи ривал већим дијелом меча, пише Спортспорт.

Два продужетка су мање-више донијела исту слику. Сити је и даље притискао, истина опрезније, док се Реал углавном фокусира на одбрану свог гола.

Пенали

У првој серији Алварез је забио за Сити, док је за Реал шутирао Модрић и одмах промашио. У другој се Силва обрукао паненком, док је Белингем забио за Краљеве.

Ковачић је промашио у трећој за Сити, а Васкез био сигуран за Реал. Затим су погађали Фоден и Начо, те занимљиво Едерсон.

Кључни пенал за побједу у гол је претворио Рудигер.

У полуфиналу ће Реал играти против Бајерна, док други пар чине Париз и Борусија Дортмунд.

Пратите нас и путем Вибера

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Емисија: Бизнис клуб

'‘Бизнис клуб’ новим концептом приближиће вам економију и пружити вам релевантне актуелности из области економије и привреде, испратити економска кретања и трендове на глобалном нивоу и истражити њихов утицај на раст и развој економије у Српској.

• 18:55 Маркетинг