Masters

Šok u Rimu: Đoković izbačen

• 17.05.2023. 16:37

Branilac titule u Rimu Novak Đoković završio je takmičenje porazom od Holgera Runea rezultatom 2:1.

Rune je odmah na startu pokazao zube srpskom najboljem teniseru. Ovaj sedmi igrač svijeta dobio je prvi set rezultatom 6:2.

U drugom setu Novak dolazi do svoje prepoznatljive igre. Pravi brek i za 50 minuta igre dobija Runea sa 6:2 i 1:1 u setovima.

Đoković opet vrištao na trenere, Ivanišević mu odgovorio - VIDEO

Nakon toga je uslijedio šok. Rune je zaredao brejkove i u jednom trenutku vodio sa 4:0 u gemovima. Đoković je savladao svoj servis i uspio uzeti dva gema, ali je bilo nedovoljno jer je Rune smireno priveo meč kraju i slavio protiv najboljeg tenisera svih vremena.

Đoković nije više najbolji teniser svijeta, prestigao ga je Karlos Alkaraz nakon samo jednog meča na turniru. Ali, hoće li Đoković biti drugi igrač i to je upitno. Novak je branio 1.000 poena, a treći je Danil Medvedev koji nije ni učestvovao na turniru prošle godine. Tako da ukoliko Medvedev dođe do finala ili svoji, to bi značilo da će Đoković na treću poziciju.