Katar 2022

Magija Brazila protiv Južne Koreje za četvrtfinale sa Hrvatima

• 05.12.2022. 22:05

Očekivano, fudbaleri Brazila plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što su večeras bili bolji od Južne Koreje rezultatom 4:1 (4:0).

Selesao je za poluvrijeme "završio" utakmicu, te su zbog toga u drugom dijelu, tempo dosta usporili.

Već u sedmoj minuti mrežu J. Koreje, načeo je Vinisijus, nakon sjajne asistencije Rafinje sa desne strane.

A onda, uslijedila je potpuna katastrofa Južne Koreje. Šest minuta kasnije, prednost je duplirao Nejmar sa bijele tačke.

U 29. minuti susreta u strijelce se upisao i Rišarlison, koji je poslije sjajne akcije Karioka samo proslijedio loptu iza leđa protivničkog golmana.

Igrao se 36. minut, kada sjajnu kombinuju Vinisijus i Paketa, veznjak Brazila koristi dodavanje saigrača i matira nemoćnog Kima.

Kada je u pitanju drugo poluvrijeme, Brazil je stao na loptu i išao na čuvanje rezultata.

Južna Koreja je najbolju priliku imala sredinom drugog poluvremena, imali su tri pokušaja u jednom napadu, ali je zablistao i Alison.

Ipak, golman Liverpula ništa nije mogao u 76. minutu. Song-Ho je poslije odbijene lopte istu primio i namjestio nišan, te sa sa nekih 30 metara probušio mrežu protivnika za počasni pogodak Južne Koreje.

Brazilci su objektivno drugo poluvrijeme iskoristili i da odmore neke igrače, izašli su Militao, Nejmar, Danilo, Vinisijus, šansu je ponovo dobio nenadmašni Dani Alveš, kao i Bremer, treći golman Veverton, Rodrigo i Marti.

Karioke u četvrtfinalu čekaju Hrvati, a meč se igra u petak od 16 časova.

(Foto: Tanjug)

• 07:00 Емисија: АТВ јутро

Сваког радног дана од 6 часова и 55 минута и викендом од 8 часова и 30 минута очекују вас актуелне теме, најновије информације и занимљивости.

• 09:00 Серија: Крваво цвијеће (Р)