Katar 2022

Portugal osigurao nastavak takmičenja: Urugvaj pao pred Fernandešom

• 28.11.2022. 21:59

Bruno Fernandeš heroj je Portugala koji je sa dva gola osvetio se Urugvaju za izbacivanje sa Svjetskog prvenstva 2018. godine i poslao ih na dno Grupe H. (2:0)

Urugvaj je imao svojih 20-tak minuta gdje su pogodili i stativu, ali Portugalci su bili konkretniji. U prvom poluvremenu odmjeravanje snaga uz tri žuta kartona.

U drugom poluvremenu obje ekipe otvorile su karte, a bolje je imao Portugal u 54. minutu kada Bruno Fernandeš postiže gol. Još uvijek je nejasno kome je tačno pripisan pogodak, jer je loptu dirao i Kristijano Ronaldo. Neki su gol pripisali Fernandešu, drugi Ronaldu, ali je vjerovatno i kapiten Portugala pomislio da je njemu pripisan gol, pa je prepustio loptu sa bijele tačke Fernandešu u 92. minutu meča.

Fudbaler Junajteda krenuo je u odličan prodor koji je zaustavljen od Urugvajaca u šesnaestercu rukom.

Sudija je nakon gledanja VAR-a pokazao na bijelu tačku sa koje je Fernandeš bio precizan. Zamalo je Portugalac stigao i do trećeg gola, ali u samom finišu pogodio je stativu sa 17 metara.

Gana je na drugom mjestu i snage će odmjeriti sa Urugvajem, dok će Portugal posljednje kolo igrati sa Južnom Korejom.

Pored Portugala, Francuska i Brazil idu u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.