Grupa G

Hrabra Srbija poražena od Brazila!

• Извор: АТВ
  • 24.11.2022. 18:56

Fudbaleri Srbije poraženi su u prvoj utakmici grupe G od selekcije Brazila rezultatom 2:0 (0:0).

KRAJ! Srbija - Brazil 2:0

DRUGO POLUVRIJEME

90+7 - Sedam minuta nadoknade

84' - Mitrovića mijenja Maksimović, previše je prostora nazad, Brazil preopasan

82' - Fantastičan šut Rodriga, prečka spašava Orlove

73' - Rišarlison postiže drugi gol za Brazil! Sjajne makazice krila Karioka

70' - Sjajna šansa za Srbiju! Udarac Sergeja Milinkovića Savića glavom blokira Markinjos!

69' - Pokušaj Pavlovića nakon kornera, međutim lopta ide preko gola Alisona

65' - Još dvije izmjene kod Srbije. Izašli su Lukić i Mladenović, ušli Lazović i Vlahović. Orlovi sa dva napadača u nastavku

62' - GOL! Rišarlison dovodi Brazil u prednost!

60' - Najbolja prilika za Brazil. Kazemiro pogađa stativu

57' - Stojković pravi dvije izmjene. Izašli su Gudelj i Živković, a u igru ušli Ilić odnosno Radonjić

55' - Nejmar na asistenciju Vinisijusa šutira pored desne stative gola Srbije

50' - Slobodan udarac za Nejmara. Ali lopta udara u živi zid

46' - Sjajna prilika za Rafinju, ali brani Vanja Milinković Savić

PRVO POLUVRIJEME: Srbija - Brazil 0:0

45+1' - Minut sudijske nadoknade

43' - Sjajna ideja Sergeja i pas za Tadića u prostor, ali prejaka lopta.

41' - Milenković promašio loptu koja dolazi do Vinisijusa, ali slaba reakcija krila Brazila

37' - Mladenović pokušao glavom nakon centaršuta Živkovića, ali lopta ide pored stative golmana Alison

35' - Ponovo prijeti Brazil, ovoga puta preko Rafinje, ali i ponovo Vanja Milinković Savić!

31' - Pokušaj Nejmara, ali ponovo Vanja Milinković Savić!

27' - Dobar pas Kazemira za Vinisijusa, ali sjajni golman Srbije zaustavlja krilo Karioka

25' - Tadić centrira sa desne strane na Mitrovića, ali Alison hvata loptu

22' - Šut je okušao i Kazemiro, ali Milinković Savić siguran na golu

20' - Šut Vinisijusa blokira Milenković

13' - Nejmar šutira iz kornera, Vanja Milinković Savić boksuje loptu

10' - Pokušaj Živkovića sa desne strana, Alison hvata loptu

6' - Žuti karton za defanzivca Srbije, Pavlovića

1' - Prvi sa centra kreću Brazilci

Himna Srbije:

SASTAVI:

Doha. Stadion: Lusail. Kapacitet: 88.000. Sudija: Alireza Fagani (Iran). Pomoćne sudije: Muhamadreza Mansuri (Iran), Muhamadreza Abolfazli (Iran).

BRAZIL: Alison - Danilo, Makrinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Kazemiro, Paketa - Rafinja, Nejmar, Vinisijus - Rišarlison. Selektor: Leonardo Tite.

SRBIJA (4-2-3-1): Vanja Milinković-Savić - Nikola Milenković, Miloš Veljković, Strahinja Pavlović - Andrija Živković, Nemanja Gudelj, Saša Lukić, Filip Mladenović - Sergej Milinković-Savić, Dušan Tadić - Aleksadar Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.