Kvalifikacije za Mundijal

MITROVIĆ SRUŠIO PORTUGAL I SRBIJU ODVEO NA MUNDIJAL

• 14.11.2021. 22:38

Fudbalska reprezentacia Srbije plasirala se na Svjetsko prvenstvo pobjedom nad Portugalom (2:1) u direktnom okršaju za plasman na najveći svjetski reprezentativni turnir.

90' - Mitrović nakon centaršuta Tadića postiže zlatan vrijedan gol i vodi Srbiju na Mundijal u Katar!

83'- Sjajna prilika za Srbiju. Mitrović je probao glavom nakon centaršuta Kostića, ali ponovo lopta odlazi pored gola Portugala.

70' - Žuti karton za Spajića zbog faula nad Žotom.

69' - Umjesto Živkovića u igri je Nemanja Radonjić.

66' - Žuti karton za Strahinju Pavlovića zbog oštrog starta.

65' - Zboa  povrede iz igre je izašao Veljković, na terenu je Uroš Spajić, igrač ruskog Krasnodara.

64' - Nova prilika za Srbiju. Pokušao je Milenković nakon kornera Kostića, ali je sreća okrenula leđa i lopta ide pored gola.

61' - Žuti karton za Mutinja. Dva puta ruši Sergeja sa leđa i siječe kontru.

52' - Sančo prijeti, ali odbrana Srbije na visini zadatka.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Lisabonu. Srbija kreće po pobjedu. U igru je, umjesto Nemanje Gudelja, ušao Aleksandar Mitrović.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Hrabra Srbija dominira u Lisabonu.

Fudbaleri Srbije imaju za čim da žale nakon 45 minuta igre. Da nije bilo pogotka Renata Sančeza, za igru "Orlova" mogla bi da se kaže da jedna od najboljih predstava srpskih fudbalera u posljednjih nekoliko godina.

Dragan Stojković ispunio je dato obećanja pred put u Lisabon, da će fudbaleri Srbije igrati napadački fudbal sa ciljem da se domognu direktnog plasmana na Mundijal.

43' - Poništen gol Vlahovića u 43. minutu zbog ofsajda.

40' - Sjajan šut Kostića u 40. minutu meča, ali lopta ide tik pored stative protivnika.

Nakon što su stigli do izjednačenja srpski fudbaleri nastavili su da napadaju gol Portugala. Portugalci nisu uradili ništa vrijedno spomena do sada.

36' - Ponovo prijeti Tadić. U 36. minutu probao je iz slobodnog udarca, ali golman domaćih siguran.

33' - GOOOOL!! Dušan Tadić pogodio je mrežu Portugala i tako na najbolji način krunisao dobru igru srpskih fudbalera.

31' - Srpski fudbaleri pokušavaju igrom po bokovima da stvore pravu priliku za Dušana Vlahovića, ali za sada, portugalska zadnja linija uspješno neutrališe sve napade "Orlova".

29' - Sreću je sa oko 25 metara okušao Milenković. Lopta ide pored gola Portugala.

16' - Ne prestaje Srbija sa pritiskom. U 16. minutu probao je Tadić, golman domaćih siguran.

14' - 14 minut je u toku, Ronaldo pokušava iz slobodnog udarca, ali lopta ide preko gola Rajkovića.

11' - Stativa Vlahovića u 11. minutu susreta.

Poništen gol Milinković-Savića u osmom minutu zbog prethodnog faula Milenkovića.

2' - Šok na startu! Portugal od 2. minute vodi sa 1:0. Nemanja Gudelj izgubio je loptu u zadnjoj liniji, a Renato Sančez iskoristio je njegovu nepažnju da pošalje loptu iza leđa Rajkovića.

SASTAVI

Poznati su sastavi Portugala i Srbije za odlučujuću utakmicu mundijalskih kvalifikacija, a u prvih 11 "orlova" nema Aleksandra Mitrović koji ima problema sa stomačnim virusom.

Portugal: Patrisio – Kanselo, Fonte, Dijaš, Mendeš – Sančez, Danilo, Mutinjo – Silva, Ronaldo, Žota.

Srbija: Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Lukić, Gudelj, Kostić – Milinković Savić, Tadić – Vlahović.

Stameni napadač je prethodnih dana imao stomačnih problema i nije u potpunosti spreman za duel u Lisabonu. Selektor Dragan Stojković je odlučio da na teren pošalje najspremniju jedanaestorku, te  ostavio igrača Fulama na klupi.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: Досије (Р)

У новој сезони отварамо случајеве убиства која су потресла регион, причамо о некажњеним ратним злочинима, који чекају правду, портретишемо хероје нашег и прошлог времена, доносимо велике приче 'малих' људи, говоримо отворено о тешким темама.

• 13:30 Емисија: По свијету са Робертом Дацешином

''Кроз објектив камере вођени авантуристом, путописцем и симпатичним пустоловом Робертом Дацешином завирићемо у најзабаченије дијелове свијета.

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Ко те шиша (Р)

''Хумористична хрватска серија 'Ко те шиша' прати Жигмунда, власника старомодног фризерског салона 'Салон за господу' и Божицу, власницу модерног салона за даме 'Колет', који се налазе један прекопута, на једном загребачком тргу, а дијели их само кафаница 'При Таубеку'.