Beograd

Srpske odbojkšice ubjedljivim trijumfom nad BiH počele odbranu evropske titlue

• 19.08.2021. 18:45

Odbojkašice Srbije ubjedljivim trijumfom nad selekcijom BiH počele su nastup na Evropskom prvenstvu u Beogradu - 3:0 (25:11, 25:18, 25:14).

Srbija je u laganom ritmu ubjedljivo savladala selekciju BiH i na najbolji mogući način počela odbranu titule šampiona Evrope od prije dvije godine iz Ankare.

Početak meča obilježio je servis Tijane Bošković, koja je uz tri uzastopna asa napravila seriju i dovela Srbiju do prednosti od 8:3.

Srpske odbojkašice su zaigrale još bolje u nastavku seta i u jednom trenutku stigle do deset poena prednosti - 17:7, a do kraja ubjedljivo stižu do prvog seta - 25:11.

Ekipa BiH bolje je ušla u drugi set, povela sa 8:6, ali je Srbija brzo uhvatila priključak.

Igralo se poen za poen sve do 13:13, a onda srpske odbojkašice prave mini seriju i stižu do 18:15.

U finišu drugog seta Srbija je dodala gas - prijem je bio sigurniji, napad snažniji, pa evropske šampionke osvajaju drugi dio igre rezultatom 25:18.

U trećem setu srpske odbojkašice nisu ništa prepustile slučaju i već na početku stižu do ubjedljive prednosti od 7:3.

Selektor Terzić u trećem setu pružio je priliku i Sari Carić, kao i Stefani Veljković, koja se vratila u ekipu poslije pauze zbog porođaja.

Atmosferu u "Štark areni" osjetile su Slađana Mirković i Ana Bjelica, koje su zamijenile Maju Ognjenović i Tijanu Bošković, a potom i Jovana Kocić i Katarina Lazović.

Ipak, promjene u sastavu nisu se osjetile u igri Srbije, koja treći set osvaja rezultatom 25:14.

Naredni meč na Evropskom prvenstvu Srbija igra protiv Francuske, u subotu od 21 sat.

• 20:30 Филм: Влаком према југу (12+)

'' Филм: Влаком према југу (12+)

• 22:00 Серија: Насљедници (12+)

'Серија: Насљедници (12+)

• 23:00 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)