Liga Evrope

Benfika pala na Maksimiru, Hrvatskoj dva mjesta u LŠ

• 07.03.2019. 21:10

Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobijedili su rezultatom 1:0 portugalsku Benfiku u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Modri su na "Maksimiru" pred više od 29.000 navijača savladali Orlove iz Lisabona, koji će u revanšu za nedjelju dana imati priliku za bolji rezultat i plasman u četvrtfinale.

Ipak, ekipa trenera Nenada Bjelice ima minimalnu prednost, koja je ostvarena golom Bruna Petkovića u 38. minutu sa penala.

Ovom pobjedom Dinama, Hrvatska je uspjela da obezbijedi dovoljno bodova na rang listi UEFA, pa će od sezone 2020/2021. imati dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

U 38. minutu je Dinamo došao u vođstvo, a strijelac je bio Bruno Petković sa penala. Prethodno je Ruben Dijaz napravio prekršaj nad Danijem Olmom na samoj ivici šesnaesterca, a sudija Majkl Oliver je pokazao na bijelu tačku. Petković je sigurno i snažno šutirao po sredini gola, dok se Vlahodimos bacio u desnu stranu - 1:0.