Кошарка

Леотар побједник Купа Републике Српске: У сјајном финалу бољи од Борца

• 14.02.2024. 21:25

Леотар је трећи пут у историји освојио Куп Републике Српске. У финалу одиграном у Требињу били су бољи од браниоца трофеја бањалучког Борца 79:70.

Леотар је одлично почео утакмицу, са снажном одбраном и кошаркаши Борца су тешко долазили до поена. На другој страни расположени су били Василије Миловић и Дејан Шакотић и домаћин је веома рано повео са 9:2, а највећа предност, коју су имали у првој четвртини била је 22:10. Борац је до краја успио са смањи на 22:13.

Почетком друге четвртине Борац је успио да серијом 8:0 дође на 22:18. Онда је услиједила канонада домаћих, који су погодили четири тројке и дошли до највеће предности 36:21. Потом Вук Бошковић постиже двије тројке за Борац за пет секунди и гости смањују на 36:27 и тренер домаћих зове тајм-аут.

До краја полувремена Леотар је дошао и до пете тројке у другој четвртини и при резултату 41:33 се отишло на полувријеме.

Виноградари славе свог заштитника

Борац је у другом полувремену губио са 10 разлике, а онда је Теодор Симић постигао двије тројке, Џерод Вест убацио за два и смањили су на 52:50. Успио је Леотар да одговори и опет су дошли до своје игре и до предности 61:52. Пред посљедњу четвртину било је 63:59 након што је Борис Драгојевић погодио тројку за Борац на истеку треће четвртине.

Велика борба и у посљедњој дионици и Борац прилази на 68:64. Онда мини серија домаћих 7:0 за 73:64 и Леотар је све ближе трофеју. Борац није имао снаге за преокрет и настало је велико славље у Требињу.

Дејан Шакотић са 25 поена водио је свој тим до побједе, Василије Миловић је убацио 14, а Стефан Kрстајић 15. На другој страни Вук Бошковић 18, Џерод Вест 14 поена, пише кошарка24.ба.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:00 Кето кухињица

Ужине или комплетни оборци прилагођени кето исхрани са ниским удјелом угљених хидрата.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина