Katar 2022

Argentina bez većih problema savladala Meksiko

• Извор: АТВ
  • 26.11.2022. 22:01

Fudbalska reprezentacija Argentine slavila je u posljednjem meču sedmog dana na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Popularni Gaučosi, predvođeni Lionelom Mesijem, savladali su ekipu Meksika rezulatom 2:0 i nakon pomalo iznenađujućeg poraza od Saudijske Arabije u prvom kolu grupe C, vratila se u igru.

Upravo je Mesi bio strijelac prvog gola u ovom meču, u 64. minuti, a pobjedu je potvrdio mladi Enzo Fernandez pred sam kraj regularnih 90 minuta, odnosno u 87. minutu.

Prvo poluvrijeme na Lusailu završeno je bez golova. Argentina je imala veći posjed lopte ali ipak bez šuta u okvir gola. Meksikanci nešto bolji, ali je prvo poluvrijeme bilo daleko od onoga što se očekivalo.

U narednom kolu Argentina će igrati sa Poljskom, dok Meksiko čeka duel sa Saudijskom Arabijom. Ove dvije reprezentacije igrale su ranije danas, a na kraju je slavila Poljska iako su Saudijci pružali dobar otpor.

Nakon završenog drugog kola u grupi “C“ prva je Poljska s četiri boda, druga je Argentina s tri, koliko ima i trećeplasirana Saudijska Arabija. Posljednji na tabeli je Meksiko s jednim bodom.