Evropa liga

Juve uz dosta muke izbacio Sporting

• 20.04.2023. 22:54

Fudbaleri Juventusa ispunili su ovaj dan do maksimuma. Pored toga što su izbacili Sporting i plasirali se u polufinale Evropa lige, Juventusu su vraćeni oduzeti bodovi u Seriji A, pa je sada njihovo takmičenje u Ligi šampiona naredne sezone sigurno.

Juve je u Lisabon stigao sa golom prednosti iz prvog meča u Torinu. Tu prednost su povećali već u devetom minutu kada je gužvu u šesnaestercu Sportinga iskoristio Rabio sa 1:0 (2:0).

Sporting je jurio pobjedu na domaćem terenu, ako ne za direktan plasman, barem za produžetke. Sudija je u 20. minutu pokazao na bijelu tačku. Edvards je sigurno po sredini, dok je Šćezni završio na desnoj strani gola.

Nakon toga Juve se počeo italijanski povlačiti. Čekali su kontru kako bi ugrozili Sporting, a domaćini su konstantno prijetili. Dosta tenzija na terenu i promašenih prilika Sportinga nije dovelo ni do čega, rezultat je ostao 1:1.

Dušan Vlahović igru je napustio u 71. minutu, a na terenu se nakon dugo vremena pojavio i Pogba čiji je nastup obilježen samo žutim kartonom.

Juventus će finale Evropa lige pokušati da izbori preko Sevilje koja je deklasirala Mančester junajted.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.

• 18:55 Маркетинг