Sjajan meč

Pobjeda nad Australijom, Srbija ide na Svjetsko prvenstvo

• Извор: СРНА
  • 13.02.2022. 09:39

Košarkašice Srbije plasirale su se na Svjetsko prvenstvo pobjedom nad ekipom Australije (78:71).

U beogradskoj hali sportova "Ranko Žeravica" srpske košarkašice su tek u završnici neizvjesnog meča sinoć uspjele da dođu do preokreta i zaslužene pobjede.

U srpskom timu posebno se istakla Ivon Anderson koja je postigla 30 poena, a dobru igru pokazala je i Saša Čađo.

Srbija je prednost održavala tokom prvih 10 minuta igre, pa je prva četvrtina odigrana rezultatom 24:20.

Australijanke su preokrenule meč u svoju korist nakon 15. minuta igre, imale su čak devet poena prednosti, da bi na poluvremenu imale ipak prednost od samo dva poena 38:40.

Poslednji minut Srbija je dočekala sa dva poena prednosti, ali je kapiten Tina Krajišnik uz dvojku i jedan pogođeni penal Srbiju vratila na plus pet, pa je Srbija slavila rezultatom 78:71

Srbija je ovom pobjedom obezbijedila plasman na Svjetsko prvenstvo, koje će biti održano upravo u Australiji od 22. septembra do 1. oktobra.

Selektor reprezentacije Srbije Marina Maljković rekla je posle meča da je ponosna na igru njenih izabranica, na njihovu mladost i hrabrost.

"To je prvi put da igraju protiv ovakvih protivnica. Srpska ženska košarka ima budućnost. NJima svakako predstoji moje vaspitavanje, na leto", poručila je Marina.

Uoči duela Sonji Vasić i Jeleni Bruks uručeni su komemorativni dresovi i priređen im je ispraćaj u penziju.