Mundijal u Kataru

Treće mjesto na Mundijalu pripada Hrvatskoj

• 17.12.2022. 15:57

Reprezenacije Hrvatske i Maroka odmjeravaju snage u borbi za treće mjesto na Svjetskom prvenstu u Kataru.

90+6'- KRAJ! Hrvatska je treća na svijetu.

90' - Igraće se još šest minuta...

85’ - Hrvati su sve bliže novoj bronzi

75’ - Marokanci traže jedanaesterac

74’ - Ofanzivac Maroka Zijeha je iskoristio loše glavanje defanzivaca Hrvatske i ostao potpuno sam na desnoj stativi, ali mu je Livaković skinuo zicer

74’ - Hrvati traže penal! Oršić je nakon starta Amrbata pao u 16 metara

71' - Rasplamsala se igra na terenu. Marokanci se ne predaju, svim silama kreću po izjednačujući gol.

68'  - Al Jamik se povrijedio, Marokanci ostali bez štopera

64' - Hrvatska usporava igru

60' - Kramarić nakon povrede napustio teren

52' - Hrvati konstantno pritiskaju protivničku odbranu, ali za sada se Marokanci odlično brane.

47' - Nova prilika za Hrvatsku. Orašić šutao ali izblokirala odbrana Maroka i poslala loptu u korner

46' - Počelo drugo poluvrijeme

DRUGO POLUVRIJEME

45'+2' - Kraj prvog poluvremena.

42' Hrvatska povela 2:0. Mislav Oršić je strijelac.

36’ - Obje ekipe brane poziciono napade

31’ - Marokanski navijači uzvikuju "FIFA mafija"

29' - Jako dobra i brza akcija Marokanaca, prošao je Hakimi po desnoj strani, oštro centrirao u sredinu ali iza leđa En Nesirija.

24' - Kakva odbrana Bunua! Modrić je na odbijenu fintirao protivnika i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Maroka paradom u desnu stranu odbranio

16' - Hrvatska, čini se, svaki napad ima priliku za sto postotnu priliku.

9' - GOOLLL!!! Maroko izjednačio

7' - GOOL! Hrvatska povela, strijelac Joško Gvardiol

3' - Odbranio se Maroko nakon kornera. Sviran faul u napadu

2' - Golman Bunu umalo na jedan volšeban način postigao autogol sa nepreciznim poprečnim pasom, ali je njegova greška završila kraj desne stative

SASTAVI:

MAROKO: Bunu - Hakimi, Dari, El Jamik, Alah - Sabiri, El Hanus, Amrabat - Ziješ, En Nesiri, Bufal

HRVATSKA: Livaković - Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić - Modrić, Kovačić - Majer, Kramarić, Oršić - Livaja

Inače, ove dvije ekipe su se već srele na početku Mundijala u Kataru kada su neriješeno odigrale utakmicu u prvom kolu Grupe F.

Hrvatska reprezentacija bori se za treću medalju na Mundijalima, nakon što su 1998. završili na trećoj i 2018. godine na drugoj poziciji.

Veliko finale Mundijala u Kataru zakazano je za sutra u 16 časova kada će za titulu najboljeg na svijetu snage odmjeriti Argentina i Francuska.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија