Gaučosi savladali Lale

Živi Mesijev san, Argentina nakon penala osigurala plasman u polufinale

• 09.12.2022. 22:59

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru, pobjedom nad selekcijom Holandije poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom dijelu i u produžecima bilo je 2:2.

Argentina je dobro otvorila utakmicu. Testirali su Mesi i Molina golmana Holandije Noperta u dva navrata, ali je on je bio siguran.

Ipak, pomenuti dvojac Gaučosa u centru pažnje bio je 10 minuta prije kraja prvog poluvremena.

Mesi je uzeo loptu i krenuo sa centra, te je sa nekih 30 i kusur metara, magičnim pasom uposlio Molinu kojem nije bilo teška da matira Noperta.

Do kraja prvih 45 minuta, golu Holandije zaprijetio je Akunja, dok Lale kada je u pitanju prvi dio susreta, nisu imali priliku vrijednu pomena.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Argentina.

Paul je u 53. minutu zaprijetio udarcem sa distance, ali Nopert hvata loptu.

A onda, Mesi.

Igrao se 71. minut kada Damfris ruši krilo Gaučosa, nakon čega glavni arbitar pokazuje na bijelu tačku.

Siguran izvođač, bio je Mesi.

I kada se činili da je Argentina zakazala meč sa Hrvatskom u polufinalu, ukazao se stameni Veghorst.

On je u 78. minutu ušao u igru mjesto Depaja, a ispostaviće se da je ta izmjena pun pogodak Van Gala.

Svega tri minuta nakon ulaska, Veghorst prijeti sa nekih 17 metara, ali loptu hvata Martinez.

Igrao se 83. minut kada sa desne strane centrira Berguis, Veghorst sjajno skače na penalu i loptu glavom šalje u mrežu Argentine za 2:1.

To je probudilo Lale pa su tako do kraja susreta samo jednom dozvolili protivniku da pređe centar.

U 11. minutu sudijske nadoknade, uslijedila je akcija Holanđana za udžbenike.

Kopmejners iz slobodnog udarca loptu dodaje do Veghorsta koji loptu šalje u desni ugao golmana Martineza i tako svom timu osigurava produžetke.

Produžeci su donijeli dosta opreznu igru.

Kada je u pitanju Argentina, zaprijetili su Otamendi, Martinez i Mesi, dok su kod Lala šut ponovo isprobali Veghorst i Gakpo.

Penal serija:

Holandija: Van Dajk promašuje, Verhajst promašuje, Kopmajners pogađa, Veghorst pogađa, Luk De Jong pogađa.

Argentina: Mesi pogađa, Paredes pogađa, Muntijel pogađa, Fernandez promašuje, Martinez pogađa.

Argentina će u polufinalu koplja ukrstiti sa Hrvatskom, koja je danas bila bolja od Brazila, takođe, nakon izvođenja jedanaesteraca.

• 12:40 Емисија: Народ прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић.

• 13:10 Емисија: Енерго клуб (Р)

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.

• 13:40 Телетрговина

• 13:55 Вијести

• 14:00 Емисија: Ћирилица (Р)

Провокативна питања и још провокативнији одговори, бујица опречних ставова и речи, теорије и докази, неоткривено – све носи уреднички потпис Марића који на интересантан начин сучељава различита мишљења и огољава стварност.

• 16:10 По свијету са Робертом (Р)